Kalite Güvence

KALİTE GÜVENCE

Krannich Solar’daki bir diğer prensip: Geleceği şekillendirmek istiyoruz. Bu nedenle yüksek kaliteli, efektif ve uygun fiyatlı fotovoltaik çözümlerinin alış verisini yapmakla kalmıyor, aynı zamanda bu çözümleri katı bir kalite kontrolüne tabi tutuyoruz. Bunun için marka üreticileri ve araştırma enstitüleri ile yakın çalışma yürütüyoruz.

DÜZENLİ KALİTE VE HİZMET KONTROLÜ

Ancak ürünler kalite kriterlerimize uygunsa ve parçalar birbirine mükemmel bir şekilde uyumluysa satışa çıkarıyoruz. Ürünlerimiz düzenli olarak görsel, mekanik ve elektrik kontrolüne tabi tutulur. Bu durum güneş enerjisi modüllerinin uzun ömürlü olmasını ve bununla birlikte PV sistemleri için tamamen iyileştirilmiş verim sağlar. Sertifikalar ve uzun garanti süreleri bu yüksek kalite ve hizmet standardını ispat eder.

KRANNİCH SOLAR KALİTE PROGRAMI

Kalite beklentilerimizin güvencesi bağımsız üçüncü şahısları güven altına alır. Görevlendirmemiz dahilinde Fraunhofer enstitüsünün güneş enerjisi sistemleri ISE tanınmış fotovoltaik kontrol sistemi CalLab PV modül ürünlerimizi çeşitli kriterlere göre kontrol eder:

CONTROLLED POWER

Güneş enerjisi modüllerinin gücünün üretici tarafından belirlenmiş toleranslar içerisinde kalmasını güvenli bir şekilde sağlamak için standart test koşulları (STC) altında seçilen numuneleri için güç ölçümü yapılır.

LONGLİFE TESTED

Laminat bağlantı kontrolü: Bir güneş enerjisi modülünün dayanıklılığı için ön cam, güneş enerjisi hücreleri, EVA ve arka kısım folyesi arasındaki bağlantı önemlidir. Ağlandırma derecesinin ve soyulma kuvveti testi ile bir lame kaldırma riski kontrol edilir.

Hücre kırılması/Mikro çatlaklar: Sözü edilen elektriksel ışıldama yuvaları ile modül içerisine yerleştirilmiş güneş enerjisi hücreleri hücre kırıklığı ve mikro çatlaklar bakımından test edilir. Bu sayede modüllerin kontrol zamanında kusursuz çalışmasını sağlarız.