Depolama (Batarya)

ÖZ TÜKETİM YAPMAYA DEĞER

Güneş enerjisi üretimi ve evdeki elektrik sarfiyatı normal durumda birbiriyle örtüşmez. Özellikle sabahları, akşamları ve kışın elektrik sarfiyatı iç üretimden daha yüksektir. Sarfiyat zamanlarının solar enerji üretiminin zirvede olduğu dönemlere kaydırılması, kendi ürettiğiniz elektrik sarfiyatı payını artırır.

Çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve bulaşık makinesinin çalıştırma zamanı, kronometre gibi basit teknik araçlarla ayarlanabilir.  Akıllı cihaz yönetimi için Sunny Home Maneger gibi otomatik çözümler, sarfiyatın kendi ürettiğiniz elektrikten karşılanma oranını yaklaşık % 15 artırır.  Öz elektrik sarfiyatının % 70’e yükseltilmesi, fazla enerji miktarlarını depolayarak ihtiyaç esnasında çağıran depolama sistemlerinin kullanılması ile sağlanır.

ÖZ ELEKTRİK KULLANIMI SAYESİNDE BAĞIMSIZ OLMAK

Artan elektrik fiyatları kendi ürettiğiniz elektriğin sarfiyatını oldukça kazançlı bir hale getirmektedir, hatta tek kişilik haneler için bile.

Cihaz yöneticileri ve enerji depoları ile öz tüketim payı birçok kere daha artırılabilir.


BYD (“Build Your Dreams”) şirketi IT, otomobil ve yenilenebilir enerjiler üzerine uzmanlaşmış bir Çinli yüksek teknoloji şirketidir. 1995 yılında kurulan BYD, şarj edilebilir bataryalar alanında dünya çapında en büyük üretici ve lityum bataryalar alanında teknoloji lideridir. Lityum akümülatörlerinin üretim kapasitesi yılda 16 GWh üzerindedir. Şirket dünyanın en büyük batarya depolama santralini inşa etmiş olup elektrikli otobüs ve otomobilleri pazarlamaktadır. BYD Çin’de dört araştırma ve geliştirme merkezine sahiptir.

1947 yılında kurulduğundan beri LG Chem, petrokimyasal ürünler, IT&E malzemeler ve enerji çözümleri üreticisi olarak Kore’de faaliyet göstermektedir. Dünya çapındaki batarya üreticileri arasında kimya sektöründen gelen tek şirkettir. LG Chem, hem otomobil hem de ESS batarya piyasasında bir numara olarak sınıflandırıldığından dünya çapında lider lityum iyon batarya üreticisidir.

G Electronics, bilgi ve iletişim ürünleri alanında dünya çapında lider şirketler ve teknoloji öncüleri arasındadır. Solar teknolojideki ürünleri, lider üretim tesisi Kore’de üretilen yüksek kaliteli güneş pilleri, modülleri ve çözümlerini içeriyor.